Ahoj, mám dotaz, má smysl esim? Zpočátku jsem to viděl jako výhodu, ale teď když se na to dívám, přijde mi, že mezinárodní esim operátoři jsou značně dražší než klasicky si lokálně třeba na Bali nebo v Egyptě koupit klasicky na letišti SIM od místního operátore. ESIM mi přijde mnohem dražší, třeba 500 Kč za 3GB dat, přičemž v Egyptě za 20GB na letišti zaplatíte 300 Kč. Má tudíž ESim nějaký smysl? Díky .
Já v létě 2024 letěl do Turecka a eSim s neomezenými daty přes aplikaci Yesim jsem koupil za tuším 40 Euro na 15 dní, takže si myslím, že to není tak špatná investice
Fungovalo někomu ta akce priceless specials? Zkouším ty 3 dny zdarma na UAE ale ten chatbot na whatsappu je tak hrozně naprogramovanej, že i když se nakonec pomocí různých fake údajů dostanu ke konci, stejně tam žádná akce mastercard není :(
Asi jsem objevil Ameriku, ale do mobilu se nevejde neomezený počet eSIM. Častý limit je asi 8, ale záleží na velikosti paměti eSIM čipu a velikosti samotných eSIM. Takže varování pro ostatní, kteří to taky nevěděli. 🙂
Naštěstí aspoň některé eSIMky jdou smazat a instalovat znova, jako např. Saily.
Díky za odkaz. Hodila by se mi ještě nějaká promo sleva pro nováčky. To jsem v přehledu nejlepších eSIM poskytovatelů našel. Nebo nebyl někdo nedávno v Marsa Alam, aby poradil konkrétní eSIM, která tam dobře funguje?
Já ještě čerstvou zkušenost, mám vždy v telefonu v zásobě několik gratis esim a tak zkouším rozdíly a tedy dle mě jasně nejhorší teď na posledním asijském tripu byl Roamless. Tam data mizela úplně nesmyslně, furt skákaly odkazy k nákupu dalších balíčků, takže nakonec jsem skončil u placené Globalesim.
Je to vyhledávač všech esim providerů a u většiny má nějakou vlastní slevu typu pár dolarů, takže pak vidíš věc, co stojí třeba na Airalo 10 dolarů, za 5 dolarů minus třeba 3 dolary sleva od esims, takže výsledná cena 2 dolary :D
Zatím jsem to použil 4x za částky kolem 1-3 dolarů a fungovalo vždy skvěle a bez nastavování, 1 minuta proces.
Ještě sem dám pár postřehů, které bych připsal do průvodců k destinacím, kdyby ovšem měly oddíl Internet.
Republika Srpska (Bosna a Hercegovina): teoreticky ji mají pokrytou všichni tři bosenští operátoři, prakticky jsem se často nemohl připojit přes Eronet. M:tel tedy zřejmě bude jediná dobrá volba.
Moldavsko: eSIM od Orange jde koupit přímo na jeho webu i v appce za směšnou cenu, není potřeba prohledávat databáze typu esimdb.com.
V současnosti se mi zdá, že jako před pár lety letěly kódy na Booking a předtím na HotelTonights, nyní letí kódy na eSIM. Lze s nimi získat až několik GB dat zadarmo.